Co dają inteligentne żarówki?

Smart Bulb daje domowemu oświetleniu nową jakość. W tym rozwiązaniu znajdziemy wiele zalet, za stosunkowo niewielką cenę, biorąc pod uwagę na rynek inteligentnych technologii. Żarówki dają więcej możliwości i są odświeżeniem wnętrza, a przecież to powinno przyświecać zmianom. Zobacz więc, jak będzie wyglądało oświetlenie przyszłości, które zaczyna gościć pod naszą strzechą już dziś.

Przede wszystkim “mądre” żarówki stanowią świetne uzupełnienie oświetlenia w pokoju. Ich wyższa cena (niż żarówek standardowych) jest argumentowana możliwością sterowania przez smartfon i tablet oraz zmianą kolorów w zależności od okoliczności i upodobania. Proste i czytelne aplikacje pozwolą sterować żarówką, kiedy siedzimy wygodnie na kanapie lub nawet gdy nie ma nas w domu. Dla jednych będzie to zbędny luksus, dla innych przydatna funkcja.

Poza tym, jednym przyciskiem na ścianie możemy kontrolować jasność i odcień jej świecenia. Proste programowanie pozwoli samodzielnie ustalić, co ma się dziać po naciśnięciu przycisku i po ilu kliknięciach otrzymamy pożądany efekt. Tylko gdzie dostać żarówkę?

Duża dostępność inteligentnych żarówek

Inteligentne oświetlenie w klasycznej wersji jest łatwiej dostępne niż LED-y (link do artykułu). Dziś żarówkę dostaniemy zarówno w sklepie ze sprzętem budowlanym i asortymentem domowym jak i elektronicznym oraz u operatorów sieci komórkowej (link do artykułu). Obecnie na rynku znajdziemy nawet żarówki świecące w rytm muzyki, co również może zainteresować gadżetomaniaków. Jeśli nie chcesz chodzić po sklepach, zdaj się na zasoby internetu. Cena jest zależna od ilości lumenów, rodzaju, technologii i firmy, która ją produkuje, jednak ceny inteligentnych żarówek zaczynają się już od 17 zł.

Jeśli zbudujesz system w całym domu, bez trudu możesz sterować nim poprzez asystent Google lub Siri. Wymogiem jest kompatybilność żarówek z tymi aplikacjami, o którą warto się dopytać lub doczytać.

Przystępne urządzenie nawet dla początkujących

Montaż, jak i obsługa żarówki nie jest skomplikowana. To świetna alternatywa dla wszystkich tych, którzy stawiają w dziedzinie smart home pierwsze kroki. Warto więc, za niewielkie pieniądze, przekonać się, czy ta technologia jest dla nas, czy też nie. Montaż sterowników jest już dużo bardziej skomplikowane, jednak i z nimi można sobie bez trudu poradzić. Również cena sterowników sprawia, że lepiej być pewnym chęci ich posiadania.

“Po co mi inteligentne oświetlenie, skoro mogę włączyć przycisk?”

Sceptycy żarówek podkreślają, że gadżet nie ma praktycznego zastosowania. Czy mają rację? A czy kiedykolwiek szukałeś po ciemku włącznika na korytarzu, błądząc ręką po omacku? Czy choć raz nie pomyślałeś, że byłoby fajnie gdyby światło zapalało się samo?

Jesteśmy przyzwyczajeni do pewnych rozwiązań, co wcale nie oznacza, że są one dla nas najlepsze. Oczywiście bez automatyki da się obyć, ale jej głównym zamierzeniem jest niesienie ludziom wymiernych korzyści. Tutaj poza wygodą, dostajemy rozwiązanie, które użyteczne w każdych warunkach. Dodatkowo oświetlenie można wspomóc inteligentnymi akcesoriami, które pozwolą kontrolować sprzęt przez przycisk lub pilot.

Czasem warto iść w stronę światła, a już na pewno w stronę innowacji!